Вітаю Вас, Гость

Звіт щодо реалізації проблемної теми над якою працювала кафедра виховної роботи

Людина – найвища цінність.

                                                                                В.О.Сухомлинський

Шлях України у щасливе майбутнє пролягає через виховання. Виховання в житті людей – первинне і головне, усе інше – його наслідки. Там, де виховання відкладають «до кращих часів» і починають вирішувати інші, загальніші і важливіші, як здається, проблеми, ці кращі часи не настають ніколи. Виховання – це саме життя, а життя «на потім» відкласти не можна.

«Діти живуть щохвилини, щогодини, щодня, живуть невпинно й безупинно,» - писав великий педагог  Ш. Амонашвілі. Шкільне життя - лише частина цілісного процесу життєдіяльності дитини. Я переконана, що на кожному ступені розвитку особистості школа, а зокрема і класні керівники нашого закладу, створюють  умови для повноцінної життєдіяльності дитини. Повнота, яскравість думок, почуттів, образів, які переживають учні у навчально-виховному процесі, - необхідна умова розквіту їхньої індивідуальності.

     Таким чином, життєва компетентність дітей – основа розвитку особистості.

     Впродовж кількох років наша кафедра працювала над проблемою «Формування компетентного школяра, випускника школи шляхом виховання ціннісних ставлень та орієнтацій».  

Метою виховання є

формування морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал. Виховна мета є спільною для всіх ланок системи виховання та є критерієм ефективності виховного процесу.

Вважаю, що моральна культура та соціальна зрілість є дуже важливими складниками життєвої компетентності сучасної молодої людини. Виховна робота спрямована на формування у дітей особистісних рис громадян Української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури, виховання шанобливого ставлення до родини, формування навичок здорового способу життя.

  Планування   виховної  роботи  здійснюється   відповідно   до  Програми національного виховання учнівської молоді на 2008 - 2020 рр. У кожному класному колективі створена модель випускника. Класними керівниками розроблено моделі компетентного учителя та  учня по семи напрямках програми і систематизовано у папку «Крок до успіху».

 На виконання заходів щодо реалізації обласної, районної Програм національного виховання учнівської молоді на початку І семестру та в кінці II семестру проводиться моніторинг рівня вихованості учнів 1-11 класів. Виходячи з результатів моніторингу: у 2012 – 2013 н.р. найнижчим показником було формування ціннісного ставлення до себе, кафедра класних керівників розробила і випустила методичний посібник «Технології формування ціннісного ставлення до себе». У 2013 – 2014 н.р. найнижчий показник формування ціннісного ставлення до мистецтва. Ми вирішили підготувати та випустити методичний посібник проведених виховних заходів, які формують дане ціннісне ставлення.  Посібник

Годун Н.Г. « Скарбничка матеріалів для використання в роботі з батьками.» посів 2 місце у районному конкурсі – ярмарку педагогічної творчості. По кожному із семи ціннісних ставлень створено тематичні папки.

 Співпрацюючи з батьківською громадськістю випущено  посібник «Партнерство школи, сім’ї та громадськості».  Щорічно проводяться спільні конференції вчителів, батьків та учнів. Голова батьківського комітету школи Гонська Оксана Миколаївна два роки поспіль є членом батьківської ради  району.

 У 2013 році брали участь у Всеукраїнському конкурсі соціально – педагогічних виховних систем.

  Неодноразово, класні керівники зі своїми вихованцями були переможцями районних та обласних та всеукраїнських конкурсах.

 У 2013-2014 н.р. наша учениця, Попик Софія, під керівництвом Данильченко Юлії Сергіївни брала участь у Всеукраїнській олімпіаді з педагогіки та психології.

 На допомогу класним керівникам випущена папка «Вивчення особистості школяра»

  Згідно річного плану роботи НВК , планів класних керівників в школі проводяться: класні години, ранки, тематичні вечори, конкурси, в яких беруть участь понад 93% учнів.

На години спілкування запрошувалися вчителі-пенсіонери.

Традиційним стало проведення:

-      Дня туризму.     

-      Спортивне свято «Козацькому роду нема переводу».

-      Свято квітів та врожаю.

-      Дня учителя

-      Мітинг «Над безоднею жаху».

-      Спортивне свято «Олімпійське лелеченя».

-      Референдум «Доброта - ознака сили чи слабкості».

-      Кобзареве свято.

-      Свято зустрічі птахів.

-      Спортивне свято «Козацький гарт».

-      Тематичні лінійки «Україна - моя молитва», «Понад Кругами вічність у

сурми сурмить».

-      Мітинг пам'яті «Дзвони Чорнобиля».

-      Мітинг-реквієм «Згадаймо всіх поіменно».

-      Свято матері.

-      Свято «Чарівні барви» (до Дня захисту дітей).

Акції:

-      «Милосердя»

-      «Заради життя»

-      «Прояви турботу»

-      Урок «Заради життя»

Проведення тематичних тижнів.

 З метою моніторингу виховної діяльності у кінці кожного навчального року проводиться узагальнююча діагностика. Результати її класні керівники записують у паспорт класу та в індивідуальні картки особистісного розвитку кожного учня. Узагальнююча (підсумкова) діагностика дає головні дані для корекції педагогічного впливу протягом наступного року. Виходячи з аналізу сформованості якостей особистості кожного школяра та рівня згуртованості класного колективу намічаються цілі у виховній роботі.

У школі склалася система взаємодії і співпраці з громадскістю селища, позашкільними закладами, установами та організаціями району, соціальними службами.

  Установлено контакт з районним сектором у справах дітей і молоді з метою удосконалення спільної роботи з дітьми та підлітками, що схильні до правопорушень, та їх родинами. Діти, які потрапили у складну життєву ситуацію, перебувають під постійним контролем , посиленою увагою школи Цьому сприяє й залучення таких учнів до активної участі в громадській діяльності, роботі гуртків, спортивних секцій, художній самодіяльності.

   В школі створена система правовиховної роботи з учнями. Діє рада профілактики, яка працює за окремим планом.

   Члени педагогічного колективу разом з громадськістю та дільничим інспектором проводять рейди-перевірки у громадських місцях села, комп'ютерні зали, кафе з метою обмеження перебування там неповнолітніх та протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом психотропних речовин у підлітковому середовищі. Щорічно на загальношкільній конференції приймається план спільних дій на виконання тристоронньої Угоди між педагогічним колективом, батьківським комітетом та учнівським самоврядуванням.

Виходячи з науков-методичної проблемної теми вся виховна робота спрямована на виховання громадянина України, здатного виявити національну гідність, який знає свої права та обов'язки, з високою культурою, особистості, здатної до самореалізації, яка формує свій життєвий досвід на основі духовно-моральних, національних та загальнолюдських цінностей..

В практику виховної роботи впроваджуються інноваційні форми проведення педагогічних рад. Дирекція закладу веде постійний контроль за роботою класних керівників, видаються накази з питань виховної роботи.

Щорічно беремо участь у конкурсах:

  • «Плекаймо сад »

  • « Галерея кімнатних рослин»

  • « Годівничка»

  • «День юного натураліста»

  • « Моя Батьківщина – Україна»

  • « Парад квітів біля школи»

  • « Новорічні композиції»

  • « На нас надіється земля».

Класні керівники внесли свою лепту в реалзацію проблемної теми.

 Щоб зробити дитину розумною і розважливою, зробіть її міцною і здоровою: нехай вона працює, діє, бігає, кричить, нехай вона знаходиться в постійному русі.

                                                           Ж. Руссо 

 

%